טיסות רומנטיות טיסות ילדים טיסות הפתעה טייס ליום אחד     רשיון טיס טיסות פרטיות טיסה משפחתית
         
 
  דף הבית אודות גלריה   כתבות ומאמרים צור קשר  

                      1-800-2000-28                               1-800-2000-28
 

מי אמר שלהטיס מטוס זה רק לגברים? 

 
 
רותי ריכטר
 (02/11/2008 06:35:21)
מטס נשים הולכות רחוק

מטס "נשים הולכות רחוק"

 

יום שישי האחרון 24.10.08, השעה 11:10 בדיוק. שלושטייסות ממריאות משדה התעופה בהרצליה במטוסי ססנה 172 ממסלול 29. היעד: מטס הצדעה באירוע "נשים הולכות רחוק", שמתקיים בנמל תל אביב.
ראשונה - רותי ריכטר ב-CGK של חברת "מונאייר". לצידה יושב אורי אביב כטייס ביטחון. מאחור יושב על תקן של צלם– אלון אביב, בנו של אורי
שנייה ממריאה ליז גינזבורג ב- CHQ של חברת "FNA". לימינה – נדב מרגלית.
אחרונה ממריאה גאולה פולק ב- CHJ, גם הוא של חברת "FNA", ולצידה בנצי מאיר
שלושת טייסי הביטחון כולם בוגרי חיל אויר, בעברם אלפי שעות טיסה ומיומנים בהטסת מבנה.
ההתרגשות גדולה, אך אנו ממוקדות במשימה. כל אחת יודעת את תפקידה.
התאמנו על כך עם הטייסים המדריכים מספר ימים קודם לכן.
נכנסים לאזור 8. CGK מוביל. אחריו חותך CHQ מלמטה ומתמקם משמאל. CHJ מצטרף ומתמקם מימין.והנה אנחנו במבנה מכונס, טסות במעגל רחב.
משדה דב מצטרף אלינו טובי קאלו מחברת "שמיים כחולים" ב-CGF ולצידו מדריך הטיס בועז בן אברהם. טובי נידב למשימה את המטוסההטסה והצילום, ועל כך מגיעה לו תודה גדולה! הם חגים מעלינו מספר דקות ומצלמים, ואז מנפנפים בכנפיים לשלום וחוזרים לנחיתה בהרצליה. את התוצאות אני מקווה שנראה בקרובבגלריה של אתר האגודה שלנו.
הרגע הגדול הגיע, ואנחנו מפנות את האף לכיוון תל ארשף. בעוד מספר דקות נחלוף מעל החוגגות.
מזג האוויר מאיר לנו פניו, השמש חמימה והרוח רגועה.

אירוע "נשים הולכות רחוק" הנו פרי יומתם של עירית ת"א, משרד הספורט והמדע והתאחדות אילת (התאחדות ישראלית לספורט תחרותי לא אולימפי), שאגודת התעופה הכללית נמנית על חבריה. מטרת היום הזה: יום שכולו ספורט ואחווה נשית. דוכני אגודות הספורט השונות פוזרו במתחם הנמל, ומדריכים מטעמם הדגימו והפעילו את הקהל הרב במקצועות הספורט השונים: משיכת חבל, קרב מגע, יוגה, פילטיס, גלגיליות ועוד ועוד.... היו נאומים וברכות ואח"כ יצא הקהל הגדול לצעידה לאורך חוף הים בכיוון יפו. בתום הצעדה התרכזו כולן ברחבה ע"י המזח והמתינו למטס.
גם לאגודה שלנו היה דוכן מכובדמירב המזכירה, חווה מרקוס שהתנדבה לסייע בעדה, עיינה קמרון שצילמה במרץ ואליאב ארבל ז"ל שהגיעה לעודד מהקרקע – כולן היו ברוח של עשייה ואחווה ובמצב רוח נפלא.
ירוןהיו"ר שלנו, היה הכרוז על הקרקע. ציפור קטנה לחשה לי שהוא הפליא בתיאוריו הדרמטיים ובדרכו השרמנטית, בתיאור המטס והטייסות.
חווינו דקות ארוכות של התרגשותהתרוממות נפש ואושר של ממש, כאשר חלפנו בסמוך לקהל החוגג הנהדר הזה. נשים, המון נשים, שמחות ופעלתניות, שהתקבצו מכל קצות הארץ, כדי לחגוג יחד את העשייה הנשיתהרוח הספורטיבית ותחושת השיתוף.
יכולנו לחוש את האנרגיות הטובות באוויר......
יעף אחד ועוד יעף בסמוך לחוגגות. אני מברכת את הקהל דרך מערכת הקשר של המטוס שחוברה באמצעות מכשיר רדיו נייד למערכת ההגברה במקום, ומרגישה ממש בעננים......
וזהו – אנחנו נפרדות מהן לשלום ופותחות "שושנה" - גאולה ב-CHJ לימין, רותי ב-CGK בנסיקה קדימה, וליז ב-CHQ לשמאל. משם הדרך קצרה להרצליה.
נשמנו לרווחה. כל המתח התפוגג......
לאחר נחיתה מוצלחת ותחקיר קצר נפרדנו לשלום מטייסי הביטחון שלנו, שזו ההזדמנות להודות להם מעומק הלב על התגייסותם למשימה. בלעדיכם כל זה לא היה קורה!
מיהרנו, שלוש הגרציות, לדוכן שלנו בנמלהתקבלנו בחיבוקים, נשיקות ומצהלות שמחה. עיינה וצוות הצילום של ערוץ הספורט (5)התנפלו עלינו מכל עבר ותקתקו במצלמותיהם. הבנות שעל הקרקע סיפרו שהמטס שלנו ריגש אותן עד דמעות.....
את היום סיימנו, נשות האוויר והקרקע יחד עם בנות התאחדות אילת, בבית קפה עם הרבה צחוקים והחלפת חוויות.
הוכחנו, קודם כל לעצמנו, וגם לכל הסובבים אותנו, כי נשים יכולות לעשות הכול כשהן מציבות לעצמן מטרות ואתגרים, וכי השמיים גם הם לא הגבול......

תודה לכל העוסקים במלאכה שסייעו, טרחו ועמלולא היה פשוט לקבל אישורים למטס מעין זה מרשויות הצבא והתעופה.
לאורי אביב, מנהל המטס, האחד והיחיד! בנצי ונדב – מדריכי הטיס, טובי ובועז – טייסי הצילום, ירוןמירב, חווה, עיינה, אלון אביב וכל הטייסים חברי האגודה שהגיעו לעודד מן הקרקע.
לחברת מונאייר ולחברת FNA שמהם השכרנו את המטוסים, ולהתאחדות אילת שעזרהתמכה ומימנה.
ואחרונות חביבות – הטייסות הנפלאות גאולה פולק וליז גינזבורג.

בסופו של היום הבלתי נשכח הזה התבשרנו על האסון הנורא של התרסקות ה-CHJ מעל בצרה.
אנו מקדישות את מטס "נשים הולכות רחוק" לזכרה של טייסת
  המטוסחברתנו אליאב ארבל ז"ל
יהי זכרה ברוך

 
 
         חדשות       סרטון יוטיוב      המלצות    
 
אתם נמצאים בחיפוש מתנה מקורית שלא תשכח שנים? טיסה רומנטית בשמי הארץ+ארוחה מפוארת עכשיו רק ב1090 ש"ח 
---------

 
בואו להתרשם מחורף מפנק בחברה שמיים כחולים! רק ב-1590ש"ח לזוג!!! טיסה רומנטית מעל קו חוף הים עם יין ושוקולד + עיסוי זוגי 50 דקות + ארוחת בוקר ישראלית ושימוש חופשי בבריכה ובמתקני הספא. 
---------

 
   
זה היה יום הכי טוב בחיי עד כה: היא אמרה כן!!! וזה כל מה שאני זוכר מהטיסה: חגי 
---------

 
טיסת בר המצווה לעידו מעל ירושלים ובמיוחד מעל ירושלים העתיקה עם ההסברים על החומות ועל בית המקדש והכל במרחק נגיעה, חוויה שבני לא ישכח ואנחנו כמלווים, נמליץ באתר.אסתי 
---------