טיסות רומנטיות טיסות ילדים טיסות הפתעה טייס ליום אחד     רשיון טיס טיסות פרטיות טיסה משפחתית
         
 
  דף הבית אודות גלריה   כתבות ומאמרים צור קשר  

                      1-800-2000-28                               1-800-2000-28
 

על כנפי השכינה 

 
 
כתבה אלינו מתוך אתר  MNEWS
 
 
 
טובי קאלו
הלקוחות שלו - זוגות מאוהבים, חתני בר-מצווה ואנשי עסקים, תמיד יורדים ממטוסו הקטן כשהם מאושרים. אבל בסוף יום העבודה חוזר טובי קאלו אל ספרי הפילוסופיה והתפילות לאלוהים, בחיפוש עצוב אחר המשמעות לחייו

יהושע אשכנזי
צילום: גידי אבינערי

טובי קאלו הוא איש עצוב והוא נלחם בזה בכל כוחו. למשל, הוא נותן לעצב זמן קצוב. "יש לך שעה", הוא אומר לעצב שבתוכו, "ולאחריה אתה מסתלק ממני". שעה מאוחר יותר הוא יתאמץ לחייך אל עצמו ממעמקי נפשו הסוערת. כבר שנים הוא מסתובב עם העצב העמוק הזה, לעיתים הוא שוקע בהרהורים על גורלו, קיומו ותפקידו בעולם הזה ולעיתים הוא ממרר בבכי במשך שעות.
אבל בקרב הזה, של טובי מול העצב, נדמה כי הפעם ידו על העליונה. טובי, טייס, מהנדס מחשבים ובקרוב דוקטור לפילוסופיה, גילה לאחרונה, לפתע, את התשובות לשאלות הקיומיות של חייו. הן קשורות לאלוהים, לגלגול הקודם שלו ולמשימה שיש לו להשלים לפני שהוא ממשיך לעולם הבא.

אושר לסביבה

בעולם הזה יש לטובי קאלו חברה קטנה המפעילה טיסות בשמי הארץ. טיסות רומנטיות לזוגות נאהבים, לחוגגים ימי הולדת וטיסות פרטיות לאנשי עסקים ממהרים. ככל שהוא עצוב יותר כך מנסה טובי להפוך את לקוחותיו למאושרים יותר. "שמים כחולים" קוראים לחברה שלו שבסיסה נמצא בהרצליה. במטוסו הקטן הוא כבר הטיס את יו"ר קוואסקי אל מפעלי ים המלח, עם משקיע מחברת "אמפא" הוא ריחף מעל ישראל, חתני בר-מצווה חוזרים נרגשים מהטיסה אתו (לפעמים הוא מרשה להם לשבת לידו), אבל את האושר הגדול גורמים לו הזוגות הצעירים. אלה שמפתיעים אחד את השני בטיסות רומנטיות אל מול השקיעה. "אני משקיע את כל כולי בפינוק הלקוחות, זה עושה לי טוב לראות אנשים מאושרים", אומר טובי. לעיתים הוא "מבזבז" את הרווח הכספי שלו על הפינוקים האלה. הוא מעניק לנוסעיו בקבוק יין טוב וחבילות שוקולדים, מקשט את המטוס בבלונים ולא חוסך גם בזמן ההסברים וההרצאות ההיסטוריות שהוא משמיע לטסים עמו. עיקר הטיסות שלו פונות צפונה לראש פינה, שם יורדים הזוגות או המשפחה החוגגת אל מסעדה משובחת, ולאחריה חוזרים שוב אל ידיו הדואגות. זוגות אחרים מעדיפים טיסה בשמי המדבר הנפלא בדרום הארץ או מטס מעל חולות פלמחים. כך היה גם באחת הטיסות האחרונות בהן הפתיע הבחור הצעיר את אהובתו בטיסה רומנטית שכזו. בחולפם מעל פלמחים הנמיך טובי את המטוס החד-מנועי שלו והכתובת על החולות נראתה בבירור: "שרית התינשאי לי?" לשרית ההמומה נדרשו שתיים או שלוש דקות כדי להתאושש ולומר "כן", לקול צהלותיהם של הבחור ושל טובי עצמו. היא כמובן לא יכולה היתה להתאפק, ובסוף הטיסה שיתפה את טובי בלחש בהערצה לבן זוגה "שהתרוצץ בחולות בטח במשך שעות" כדי לכתוב את הכתובת הזו. טובי כמובן לא הסגיר את העובדה שהחברה שלו היא האחראית לעבודה המופלאה.

העצבות שבנישואין

טיסה בשמיים
בינתיים, בין טיסה לטיסה, נחת טובי בדירתו החדשה במודיעין, אליה עבר מרעות. את הארגזים הוא עדיין לא גמר לפרוק, אבל הוא כבר הרבה יותר אופטימי. "כשאגמור לסדר את הדירה היא תהיה כמו גן עדן עבורי. גם הגינה בחוץ תהיה גן עדן. העצים שיגדלו בה ייתנו פירות נפלאים כמו שקרה בבית הקודם ברעות. שם גידלתי אותם בלי שום ידע מקצועי. דיברתי אליהם כל הזמן, אל העצים. והם החזירו לי תמורה מלאה".
רק לאחרונה הוא נפרד מאשתו. הוא לא יכול היה לשאת את העצבות שבנישואין. "כשאתה עושה משהו שאינו לרוחה של אשתך אז היא עצובה. אם אתה נמנע מלעשות את הדברים שאתה רוצה בגלל זה, אז אתה עצוב. לכן מערכת הנישואין היא מערכת שחונקת וגורמת לעצבות גדולה בבית ובתוכך". טובי עזב את ביתו כדי לחפש את עצמו. צעד לא מפתיע בהתחשב בכך שבעצם הוא עושה זאת כבר שנים.
טובי: "כבר בצעירותי השאלה 'האם אלוהים יכול ליצור אבן שהוא אינו יכול להרים אותה' שימשה תמיד מעין דרך משעשעת להתחכמות. אבל אותי זה אף פעם לא שעשע. השאלה הזו הטרידה אותי במשך שנים. האם יש אלוהים, מהו אותו אלוהים, ובהמשך, מי אנחנו, בני האדם בעולם הזה?"
במשך עשרות שנים ניסה טובי לענות לעצמו על השאלות האלה. הוא היה מתקרב לתשובה כלשהי ומתרחק שוב. נוגע לא נוגע, ובכל פעם שהתשובה היתה חומקת ממנו היה שוקע בעצבות עמוקה. ככל שהיה עצוב יותר כך היה מתחבט יותר בשאלות הקיומיות, ולהיפך.
את התשובות למהות קיומו הוא חיפש בכל מקום אפשרי. הוא שקע מרותק בלימודי מתמטיקה גבוהה, רכש את התואר מהנדס מחשבים, למד פיזיקה ומטא-פיזיקה, ובקרוב הוא יוסמך כדוקטור לפילוסופיה. הוא חפר במעמקי התיאוריות הפילוסופיות של גדולי העולם וצלל לתיאוריות פילוסופיות שפיתח מתוך הבנת עולמו. 
אבל כל אלה לא קירבו אותו אל התשובות אותן חיפש. להיפך. טובי: "ככל שאתה לומד יותר אתה מבין שאתה לא יודע כלום. כל הידע הזה שאתה אוסף אליך זה כלום. הנה אני, 'טיפוס משכיל אוניברסיטאי', לא מבין כלום בעולם. אתה רק מבין שאתה יודע שאתה לא יודע כלום. אנשים בעלי השכלה כמו שלי הופכים עם השנים למתנשאים. 'הם למדו. הם יודעים', אבל זה צריך להיות בדיוק להיפך. אחרי שאתה מבין את אפסותך בעולם הידע אתה צריך להיות צנוע ולרדת כל הזמן בהערכה העצמית שלך. אתה מגלה את אפסותו של האדם מול האלוהים".
לפני שנתיים החל טובי להתפלל לאלוהים. לא מדובר בחזרה בתשובה כי "בשבילו זה כבר מאוחר מדי". טובי, איש חילוני, ביקש מאלוהים לגלות לו למה הוא עצוב כל כך. הרי יש לו משפחה, יש לו בית נאה, מקום עבודה טוב (אמנם הוא לא היה מתנגד לעוד קצת כסף), השכלה ותחביבים. איש רגיל שחי חיים רגילים. אבל באיזשהו שלב משהו השתבש. כל חברי הילדות שלו כבר מתו. חלקם במלחמת יום הכיפורים, חלקם במלחמת לבנון ובקרבות אחרים. טובי שרד את קרב "החווה הסינית" ועד היום הוא לא יודע למה דווקא הוא, מכל חבריו, נותר בחיים. "אז היתה הסיסמה 'אכול ושגול כי מחר תיבול', חגגנו והשתוללנו ובסוף כולם קיבלו כדור בראש. אז למה אני לא? למה אני בכלל פה? ומה זו השטות הזו של 'החיים'? פתאום קיימים ופתאום לא?"
אז לפני שנתיים החל טובי לחפש תשובות אצל אלוהים. שנתיים הוא מתפלל בבכי. מתפלל ובוכה כמו ילד קטן ומבקש את עזרת השכינה. עם התפילות הוא מערבב את עולם המטא-פיזי, את התיאוריות של איינשטיין, שפינוזה וקאנט. הוא גם קורא את "שיר השירים", ספר השירה הטוב ביותר בעולם לטענתו. הוא מתקרב לתשובה לשאלה של חייו, האם אלוהים יכול ליצור את האבן שהוא לא יכול להרים.
הוא מתעמק בכל התיאוריות הפילוסופיות המנסות להוכיח או לשלול את קיומו של האלוהים, וקובע לאחר התחבטויות פילוסופיות רבות כי הוכחת האלוהות היא בעצם הוכחת אי קיומו. אם הוכחת שהוא קיים אז אתה מעליו. ואם כך אז הוא לא קיים. כלומר, אומר טובי, התשובה לאותה שאלת ילדות היא, שהשאלה עצמה אינה רלוונטית. אנחנו ואלוהים לא משחקים על אותו מגרש משחקים. כל מה שאנחנו מתבססים עליו אלה הם חמשת החושים, האלוהות היא במקום אחר בכלל.

הגילוי
שנים של לימודים אקדמאיים ברמות הגבוהות ביותר, שנים של בכי ותפילות, לקחו את טובי לקצה הידע ולתסכול האישי העמוק. עד שקרה המקרה.
ערב אחד הוא יצא לריצה ברחובות העיר. אחת מאותן ריצות ממושכות להרגעת נפשו הסוערת. "לפתע הכל התבהר לי בראש. כמו איזשהו קליק. כמו מנורה שנדלקה. פתאום, אחרי שנים של חיפוש, הבנתי את התשובות לכל שאלותיי. הכל הסתדר לי בראש. המחשבות, ההתלבטויות, התיאוריות. רצתי ורצתי ורצתי וידעתי שגיליתי את האמת. לא היה מאושר ממני באותם רגעים. התגלית הזו, התשובה שחיפשתי כל השנים, סיפרה לי למה אני בכלל פה ומהי המשימה שלי בעולם הזה".
טובי קאלו: "גיליתי, גילו לי למען הדיוק, שהאדם מרחף בין העולמות לפני שהוא נולד. הוא יודע מה הוא צריך לתקן וכיצד, על עוולות שעשה בעבר. האדם קובע מה צריך לעשות אתו כדי שיוכל לתקן את עברו, ואז הוא נולד למקום המתאים ביותר. סביבו, כמובן, נולדים עוד אנשים אחרים, שגם הם הגיעו לאותו מקום מתוך בחירה של תיקון. כשהאדם נולד עומדות בפניו שתי ברירות. אחת היא שהוא יהיה מוטרד בשאלות למה הוא קיים ומה הוא צריך לעשות בעולם הזה. מציאת התשובות (לא תמיד זה מצליח) תעזור לו לתקן את החוב שיש לו למעלה. הברירה השנייה היא הבחירה בדרך בה בוחרת רוב האוכלוסייה, והיא הזדהות עם המצב האישי הקיים. מצב של היגררות אחר מאורעות החיים. בין אם זה עוני, חולשה, קשיים ומחלות. השלמה עם המצב הנוכחי ובכיינות של קיטורים. אידיאולוגיה של מסכנות. אבל רוב האנשים עם הבכי הזה שכולו צביעות, לא מבינים שהם בחרו במקום בו הם נמצאים. הבחירה נעשתה על ידם, בין העולמות, כי אז ידע כל אחד למה הוא בוחר להיות דווקא במקום הזה. אבל בפועל האדם לא שואל את השאלות הנכונות. באת לעולם כדי לתקן ועוד לא שאלת למה באת ומה אתה צריך לתקן. אתה פה ואתה בוכה. אתה בחרת להגיע לכאן. לך עכשיו ותחפש את הסיבה לכך. את התיקון שאתה צריך לעשות. לכל אדם יש סיפור חוזר. אין שום דבר אקראי בעולם. אנו חיים בעולם דטרמיניסטי ביחד עם חופש הבחירה. כלומר, הכל נקבע מראש ויש לנו אפשרות בחירה בכמה דרכים. אם נבחר בדרך אחת יקרה לנו ככה, ואם נבחר בדרך אחרת התוצאה תהיה אחרת, אך גם היא כבר נקבעה מראש".
- איך נדע לאן ללכת?

מתכוננים לטיסהטובי: "צריך להתפלל לאלוהים לבקש עזרה. זו לא השפלה. לשאול אותו את השאלות הנכונות. למה בחרתי להיות כאן ומה אני אמור לתקן בעולם הזה. כשהאדם יגלה את התשובה כמו שאני גיליתי אותה, הוא ידע למה הוא פה ובאיזו דרך עליו לבחור במעשיו".
טובי קאלו גילה אחרי הרבה שנים של חיפוש למה הוא בחר להיות בעולם הזה ואיזו משימת תיקון עליו לבצע. גילו לו את זה אחרי בכי ותפילות. אבל הוא מסתיר את הסוד הגדול הזה של חייו. אולי הוא מסתיר חוב שהוא חייב לחברה מגלגוליו הקודמים, אולי הוא יכול להיות אפילו מן סוג של משיח. אנחנו הרי לא יכולים לזהות משיח, עונה לי טובי על שאלתי, ומסביר לי שאפילו הפגישה בינינו אינה מקרית.
אבל טובי, איש צנוע, לא מסוג האנשים שיסחפו אחריו המונים. אין לו עניין בתיקון העולם. יש לו משימה אחת להשלים - את משימת חייו. "אני יודע מה הגורל שלי", הוא אומר בכובד ראש, "אני יודע מהי המשימה שלי ואיך אני צריך לצאת מהעולם. אני צריך לצאת מכאן 'לא עצוב'. המשימה שלי היא להיפטר מהעצב הזה שלא מרפה. בסוף הוא ייגמר. הנה, אני כבר מקציב לו זמן קצר במשך היום".
 
 
 
         חדשות       סרטון יוטיוב      המלצות    
 
אתם נמצאים בחיפוש מתנה מקורית שלא תשכח שנים? טיסה רומנטית בשמי הארץ+ארוחה מפוארת עכשיו רק ב1090 ש"ח 
---------

 
בואו להתרשם מחורף מפנק בחברה שמיים כחולים! רק ב-1590ש"ח לזוג!!! טיסה רומנטית מעל קו חוף הים עם יין ושוקולד + עיסוי זוגי 50 דקות + ארוחת בוקר ישראלית ושימוש חופשי בבריכה ובמתקני הספא. 
---------

 
   
זה היה יום הכי טוב בחיי עד כה: היא אמרה כן!!! וזה כל מה שאני זוכר מהטיסה: חגי 
---------

 
טיסת בר המצווה לעידו מעל ירושלים ובמיוחד מעל ירושלים העתיקה עם ההסברים על החומות ועל בית המקדש והכל במרחק נגיעה, חוויה שבני לא ישכח ואנחנו כמלווים, נמליץ באתר.אסתי 
---------